Krzesła plastikowe w aranżacji wnętrz, co oferują nam sklepy?

Gdy poszukujesz krzeseł do stylowego, modnego wnętrza, w pierwszej kolejności myślisz zapewne o drewnianych modelach, które przez lata stały się symbolem elegancji, wytrzymałości i szyku. Obecnie jednak najbardziej nowoczesne i pożądane są krzesła plastikowe, które pasują do designerskich, oryginalnych aranżacji, a ceną prześcigają swoich drewnianych odpowiedników. Jak je wybrać? I co można znaleźć w sklepach z wyposażeniem wnętrz?

 

Czym się kierować podczas zakupu krzeseł?

Jeśli urządzasz mieszkanie/dom i szukasz takich elementów wyposażenia wnętrz jak krzesła, to w pierwszej kolejności musisz kierować się stylem, w jakim zostały zaaranżowane wszystkie pomieszczenia. Pamiętaj jednak, że czasami przełamanie monotonnej harmonii może dać ciekawy, designerski efekt. I w ten sposób drewno dobrze odnajdzie się w modernistycznych, stalowo-betonowych aranżacjach, a plastik stworzy efekt świeżości, lekkości w ciężkich, klasycznie urządzonych salonach czy jadalniach.

Jednak to nie design powinien być najważniejszy, lecz… ergonomia. Nawet najbardziej stylowe krzesła, jeśli nie będą wygodne, staną się jedynie dekoracją, a przecież nie takie jest ich przeznaczenie. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, czy krzesła wysokością dopasowane są do stołu – szczególnie jeśli mebel nie ma możliwości regulacji wysokości. Krzesło musi też zapewniać odpowiednią postawę, nawet podczas kilkugodzinnego siedzenia.

A czym wyróżniają się krzesła z plastiku? W zależności od ich jakości, mogą cechować się różna wytrzymałością, są lekkie, praktyczne i wygodne w przenoszeniu. Ponadto, gdy ulegną zabrudzeniu, w prosty sposób można je wyczyścić, dłużej zachowują nowy wygląd. I co najważniejsze – mogą przybierać różne kształty, dzięki czemu krzesła plastikowe to także wyszukany design (idealdesign.pl).

Jakie krzesła plastikowe są modne?

A jakie krzesła plastikowe są modne? Prym wiodą przede wszystkim modele przezroczyste, które mogą posiadać zarówno prostą konstrukcję, jak i przypominać… krzesła w stylu ludwikowskim.

Plastikowe krzesło przezroczyste

W ostatnich latach zainteresowaniem cieszą się także krzesła w stylu skandynawskim. Charakteryzują się wygodnym, miękkim siedziskiem wykonanym z plastiku, specjalną, plamoodporną poduszką oraz nogami wykonanymi z naturalnego drewna. To połączenie klasycznych rozwiązań z nowoczesnością.

Krzesło z plastiku skandynawskie

Natomiast do nowoczesnych wnętrz pasują krzesła przypominające fotele, z siedziskiem z oparciami oraz z podstawą z chromowanych prętów, które konstrukcją przypominają wieżę Eiffela.

Nowoczesne krzesło plastikowe

Krzesła z plastiku w ofercie popularnych sklepów

Dzięki temu, że pojawia się coraz więcej internetowych sklepów z wyposażeniem wnętrz, wybór mebli i krzeseł jest szeroki. W sklepach dostępne są zarówno krzesła z plastiku o prostej, ponadczasowej konstrukcji, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania, jak i modele stylistyką nawiązującą do geometrycznych wzorów.

Co ciekawe, krzesła plastikowe wcale nie muszą być synonimem kiepskiej jakości i niskiej ceny. W designerskich sklepach ich ceny zaczynają się od 150 zł, a dochodzą nawet do 1500 zł za jedną sztukę. To, co je wszystkie łączy, to wytrzymałość oraz niepowtarzalny styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *