Krzesła plastikowe w aranżacji wnętrz, co oferują nam sklepy?

Gdy poszukujesz krzeseł do stylowego, modnego wnętrza, w pierwszej kolejności myślisz zapewne o drewnianych modelach, które przez lata stały się symbolem elegancji, wytrzymałości i szyku. Obecnie jednak najbardziej nowoczesne i pożądane są krzesła plastikowe, które pasują do designerskich, oryginalnych aranżacji, a ceną prześcigają swoich drewnianych odpowiedników. Jak je wybrać? I co można znaleźć w sklepach z wyposażeniem wnętrz?

 

Czym się kierować podczas zakupu krzeseł?

Jeśli urządzasz mieszkanie/dom i szukasz takich elementów wyposażenia wnętrz jak krzesła, to w pierwszej kolejności musisz kierować się stylem, w jakim zostały zaaranżowane wszystkie pomieszczenia. Pamiętaj jednak, że czasami przełamanie monotonnej harmonii może dać ciekawy, designerski efekt. I w ten sposób drewno dobrze odnajdzie się w modernistycznych, stalowo-betonowych aranżacjach, a plastik stworzy efekt świeżości, lekkości w ciężkich, klasycznie urządzonych salonach czy jadalniach.

Jednak to nie design powinien być najważniejszy, lecz… ergonomia. Nawet najbardziej stylowe krzesła, jeśli nie będą wygodne, staną się jedynie dekoracją, a przecież nie takie jest ich przeznaczenie. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, czy krzesła wysokością dopasowane są do stołu – szczególnie jeśli mebel nie ma możliwości regulacji wysokości. Krzesło musi też zapewniać odpowiednią postawę, nawet podczas kilkugodzinnego siedzenia.

A czym wyróżniają się krzesła z plastiku? W zależności od ich jakości, mogą cechować się różna wytrzymałością, są lekkie, praktyczne i wygodne w przenoszeniu. Ponadto, gdy ulegną zabrudzeniu, w prosty sposób można je wyczyścić, dłużej zachowują nowy wygląd. I co najważniejsze – mogą przybierać różne kształty, dzięki czemu krzesła plastikowe to także wyszukany design (idealdesign.pl).

Jakie krzesła plastikowe są modne?

A jakie krzesła plastikowe są modne? Prym wiodą przede wszystkim modele przezroczyste, które mogą posiadać zarówno prostą konstrukcję, jak i przypominać… krzesła w stylu ludwikowskim.

Plastikowe krzesło przezroczyste

W ostatnich latach zainteresowaniem cieszą się także krzesła w stylu skandynawskim. Charakteryzują się wygodnym, miękkim siedziskiem wykonanym z plastiku, specjalną, plamoodporną poduszką oraz nogami wykonanymi z naturalnego drewna. To połączenie klasycznych rozwiązań z nowoczesnością.

Krzesło z plastiku skandynawskie

Natomiast do nowoczesnych wnętrz pasują krzesła przypominające fotele, z siedziskiem z oparciami oraz z podstawą z chromowanych prętów, które konstrukcją przypominają wieżę Eiffela.

Nowoczesne krzesło plastikowe

Krzesła z plastiku w ofercie popularnych sklepów

Dzięki temu, że pojawia się coraz więcej internetowych sklepów z wyposażeniem wnętrz, wybór mebli i krzeseł jest szeroki. W sklepach dostępne są zarówno krzesła z plastiku o prostej, ponadczasowej konstrukcji, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania, jak i modele stylistyką nawiązującą do geometrycznych wzorów.

Co ciekawe, krzesła plastikowe wcale nie muszą być synonimem kiepskiej jakości i niskiej ceny. W designerskich sklepach ich ceny zaczynają się od 150 zł, a dochodzą nawet do 1500 zł za jedną sztukę. To, co je wszystkie łączy, to wytrzymałość oraz niepowtarzalny styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *