Czy sztuczna trawa na ścianę wymaga odpowiedniej pielęgnacji? Co warto wiedzieć o sztucznej trawie?

Sztuczna trawa na ścianę prezentuje się naprawdę stylowo w pomieszczeniach. Jest także znacznie tańsza w utrzymaniu i łatwiejsza w pielęgnacji od naturalnej murawy czy też mchu. Zastanawiasz się, jak dbać o sztuczną trawę? Z naszego artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć na temat pielęgnacji sztucznego trawnika na ścianie.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj sztucznej trawy na ścianę?

Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj syntetycznej murawy, warto zastanowić się, w jakim stylu wnętrza sprawdzi się sztuczna trawa na ścianę. Sztuczne trawniki mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Jednak to, co je odróżnia od siebie to długość i miękkość włókien. Do pokoju lub salonu warto wybrać dekoracyjną trawę na ścianę — gęstą i miłą w dotyku.

Jak pielęgnować sztuczną trawę na ścianę?

Sztuczna trawa nie wymaga regularnego koszenia, jednak nie oznacza to, że nie należy o nią dbać. Syntetyczna murawa na ścianę, podobnie jak sztuczna trawa na balkonie, powinna być co pewien czas odkurzana, ponieważ jej włókna nie są odporne na osadzanie się kurzu czy też brudu. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na regularne czyszczenie sztucznej trawy na ścianie w dziecięcym pokoju, ponieważ maluchom często zdarza się wylać napój lub dotykać przedmiotów zabrudzonymi dłońmi. To pozwoli uniknąć rozwoju roztoczy i innych mikroorganizmów, a także może zapobiec pojawieniu się alergii u najmłodszych.

Syntetyczne włókna trawy charakteryzują się wodoodpornością, dlatego ich pielęgnacja nie jest skomplikowana. W przypadku trudniejszych do usunięcia zabrudzeń sztuczną trawę na ścianie można myć letnią wodą. Należy jednak unikać używania silnych detergentów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jej kondycję i wygląd.

Jeśli trawa na ścianę jest bardzo gęsta i posiada długie włókna, można także co kilka miesięcy ją szczotkować przy pomocy szczotki posiadającej twarde włosie. Czynność tę należy wykonywać w kierunku przeciwnym do ułożenia syntetycznych włókien.

Warto pamiętać o usuwaniu zabrudzeń ze sztucznej trawy na bieżąco, aby uniknąć konieczności intensywnego szorowania, które mogłoby uszkodzić strukturę syntetycznej murawy.

Czego unikać, aby sztuczna trawa na ścianę cieszyła oko jak najdłużej?

Sztuczna trawa jest zazwyczaj wykonana z tworzywa syntetycznego, dlatego gorące urządzenia i przedmioty nie powinny mieć z nią kontaktu. Należy również unikać palenia papierosów w pobliżu sztucznego trawnika na ścianie. Jak niemal każda wykładzina, sztuczna trawa jest także podatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas używania w jej pobliżu przedmiotów, które mogłyby naruszyć jej strukturę.

Sztuczna trawa na ścianę stanowi przepiękny akcent we wnętrzach i sprawia, że prezentują się one niezwykle świeżo. Chociaż syntetyczny trawnik jest soczyście zielony przez cały rok, to warto zadbać o regularne jego oczyszczanie, a wtedy przez długi czas będzie cieszył oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *