W jakim stylu wnętrza sprawdzi się sztuczna trawa na ścianę?

Sztuczna trawa stanowi najbardziej popularny zamiennik naturalnego trawnika w ogrodzie. Soczysta zieleń przyciąga wzrok i zachwyca, a przy tym może stwarzać klimat sprzyjający zjednoczeniu z naturą. Czy można by wprowadzić ten akcent także do wnętrz i zamiast sztucznej trawy na balkonie, zastosować ją na ścianie w pokoju? Podpowiemy Ci, w jakich wnętrzach sprawdzi się sztuczna trawa na ścianę.

Trawa na ścianę — ciekawa alternatywa dla naturalnego mchu

Z całą pewnością równo skoszony i zadbany trawnik jest dumą właściciela domu, jednak wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Podobnie jest z mchem na ścianie, który potrzebuje odpowiedniej wilgotności powietrza, aby cieszyć soczystą zielenią. Alternatywą jest zastosowanie sztucznej trawy na ścianę. W jakim stylu wnętrza pięknie będzie się prezentować na ścianie sztuczny trawnik?

Sztuczny trawnik na ścianę w nowoczesnym wnętrzu

Trawa na ścianie świetnie sprawdzi się w przypadku nowoczesnego, otwartego wnętrza utrzymanego w stonowanej kolorystyce. Jasne odcienie — takiej jak biel, szarość czy też beż — podkreślają soczystą zieleń trawy i nadają pomieszczeniu świeżości. Natomiast proste i często minimalistyczne wyposażenie wnętrza pięknie komponuje się z trawą na ścianę i sprawia, że pomieszczenie prezentuje się niezwykle stylowo.

Połączenie sztucznej trawy na ścianę z wnętrzem w stylu industrialnym

Zielona trawa na ścianę będzie również świetnie wyglądała w pomieszczeniu utrzymanym w loftowym stylu. W ten sposób klimat industrialnego wnętrza pozwoli domownikom bardziej zjednoczyć się z naturą. Sztuczna trawa doskonale współgra z brązowym kolorem drewnianych mebli czy też surową cegłą. Dzięki temu pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru i będzie zachwycało wyjątkowym stylem.

Pomieszczenie w stylu rustykalnym ze sztuczną trawą na ścianie

Ciekawym połączeniem może okazać się także sztuczna trawa na ścianę we wnętrzu w stylu rustykalnym. Tego rodzaju pomieszczenia są bardzo przytulne i panuje w nich ciepła, domowa atmosfera. Zieleń sztucznej trawy doskonale wpasuje się w klimat takiego wnętrza, podkreślając jego naturalność i dodając mu charakteru, pozwalającego poczuć bliskość natury.

Sztuczna trawa na ścianę we wnętrzu w stylu boho

Wydaje się, że żaden inny styl nie przywołuje takich skojarzeń z naturą, co aranżacje boho. Dlatego umieszczenie sztucznego trawnika na ścianie jak najbardziej wpisuje się w pomieszczenie utrzymane w tym stylu. Różne wzory charakterystyczne dla tego rodzaju wnętrza w połączeniu trawą na ścianie przywołującą skojarzenia z naturą i sprawiają, że pomieszczenie wygląda niezwykle promiennie i świeżo.

Sztuczna trawa może być wykorzystywana nie tylko na balkonie czy tarasie, ale również w każdego rodzaju pomieszczeniach — w salonie, sypialni, dziecięcym pokoju, a nawet w łazience. Trawa na ścinę wymaga pielęgnacji, ale nie tak zaawansowanej, jak naturalny mech lub trawnik. Niewątpliwie dodaje ona wnętrzom wyjątkowego klimatu i stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *