Jaki leżak na balkon, taras, leżak na działkę?

Leżaki są idealnym meblem do wypoczynku, który możemy postawić na naszych balkonach, tarasach lub działkach. Zazwyczaj wystarczy niewielki fragment powierzchni, aby oddać się chwili relaksu. Jednak jaki jego rodzaj wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Ten artykuł ułatwi ci decyzję.

Jaki leżak na balkon lub taras — najważniejsze funkcje

Im większą powierzchnią dysponujemy, tym więcej mamy możliwości związanych z kupnem leżaka. Na małym balkonie najlepiej sprawdzą się modele, które nie zajmują zbyt dużo miejsca. Ciekawą opcją są leżaki plażowe z drewnianym stelażem. Są one z reguły niewielkich rozmiarów, a przy okazji możemy je w każdej chwili złożyć.

Na nieco większych przestrzeniach wybór jest o wiele szerszy. Na działce lub tarasie zdadzą egzamin leżaki ogrodowe. Są one zróżnicowane pod względem rozmiaru, posiadanych funkcji oraz designu. Są jednak cechy, które powinien posiadać każdy leżak, bez względu na materiał, z którego został wykonany.

Przede wszystkim liczy się komfort użytkownika. Dobry leżak powinien mieć możliwość regulacji pochylenia. W zależności od tego, czy mamy ochotę na drzemkę, czy na wspólne spotkanie towarzyskie ze znajomymi, to powinniśmy mieć możliwość dostosowania pozycji do bardziej poziomej lub pionowej.

Warto zadbać także o szczegóły. Naszą wygodę zwiększą takie elementy, jak regulowany zagłówek czy podnóżek. Ważnym elementem są poduszki, które często można kupić w zestawie z leżakiem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je dokupić osobno. Możemy je wtedy dopasować do swoich własnych preferencji.

Istotną kwestią jest również bezpieczeństwo. Producenci powinni zadbać o to, żeby leżak miał w sobie mechanizm zapobiegający nagłemu, niekontrolowanemu złożeniu się.

Leżaki basenowe, czyli leżaki na działkę

Wbrew nazwie, zakup leżaka basenowego na działkę lub taras nie jest ściśle powiązany z posiadaniem basenu. Można jest wybrać także ze względu na ich konstrukcję, która umożliwia wygodny wypoczynek przez wiele godzin. Są zazwyczaj trwałe i duże, co dobrze sprawdzi się także na tarasie lub balkonie o sporej powierzchni.

Jednak jeżeli przyczyną zakupu leżaka basenowego jest potrzeba wypoczynku przy domowym basenie, to również idealny wybór. Dobrze sprawdzą się modele wykonane z tworzywa sztucznego, które są odporne na wodę. Dodatkowo, w celu zwiększenia komfortu, można dokupić poduszki. Należy jednak uważać na to, żeby się za bardzo nie zamoczyły.

Na rynku znajdziemy egzemplarze, które posiadają kilkustopniową regulację, miękkie siedziska, a także kółka, które ułatwiają transport. Popularnymi materiałami wykonania są drewno oraz technorattan, ponieważ charakteryzują się trwałością i zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Leżaki basenowe z technorattanu świetnie nadadzą się do ogrodu, gdzie temperatura w miesiącach letnich jest bardzo wysoka. Jest to spowodowane tym, że nie nagrzewają się i nie odkształcają pod wpływem gorąca.

Dobrym wyborem jest także leżak basenowy z drewna, które dobrze wkomponuje się w każde otoczenie. Minusem jest jednak to, że trzeba je regularnie impregnować, w niektórych przypadkach, nawet co roku. W przypadku bardziej egzotycznych rodzajów tego tworzywa można to robić rzadziej.

Jeden komentarz

  • 2115

    Jak dla mnie najbardziej uniwersalne są leżaki z technorattanu. Dobrze sprawdzają na tras, balkon i nad basen, a do tego można z powodzeniem przechowywać je na dworze przez zimę. Nie ma lepszej opcji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *