Opinie o posadzkach żywicznych, czyli co mówią w internecie o posadzkach żywicznych?

Coraz więcej osób decyduje się na położenie w swoim domu lub mieszkaniu posadzki żywicznej. Wraz z popularnością rośnie zainteresowanie tego typu rozwiązaniem, a także ciekawość oraz chęć poszerzenia wiedzy na ten temat. Szukając opinii często zaglądamy na fora internetowe, strony wykonawców czy komentarze pod artykułami. Aby ułatwić Wam sprawę, zebraliśmy dla Was najważniejsze kwestie poruszane przez internetów wypowiadających się na temat posadzek żywicznych.

Wytrzymałość posadzek żywicznych

Producenci posadzek żywicznych bardzo często podkreślają, że ich ogromną zaletą jest wytrzymałość, warto jednak zaznaczyć, że mogą one ulec zarysowaniu, o czym możemy przeczytać na stronie www.zarembaposadzki.pl/posadzki/posadzki-zywiczne. To, czy podłoga w naszym mieszkaniu szybko utraci swój połysk zależy w dużej mierze od tego, na jakąś mieszankę żywicy się zdecydujemy oraz jaki kolor lub wzór wybierzemy.

Internauci, którzy zdecydowali się na mono kolor bez połysku (matowy) deklarują, że niemal niewidoczne są nawet uszkodzenia w postaci drobnych odprysków, które powstały w wyniku upadku ciężkich i twardych przedmiotów. Trudność natomiast sprawia im utrzymanie podłogi w idealnej czystości, gdyż widoczne są na niej leżące drobne paprochy czy włosy, co może być problematyczne w przypadku posiadania zwierząt domowych.

Czy taka podłoga jest bezpieczna dla zdrowia?

W tym wypadku również spotykamy się z deklaracjami producentów, którzy zapewniają, że posadzki żywiczne są absolutnie obojętne dla zdrowia użytkowników. Nie znaleźliśmy w sieci opinii, która przeczyłaby tym twierdzeniom, pojawiła się natomiast inna bardzo istotna dla wielu osób kwestia, a mianowicie wpływ na alergików. Wiele osób borykających się z problemem różnego rodzaju alergii musi szczególnie uważać przy wyborze rodzaju podłogi w swoim mieszkaniu. Osoby, które posiadają posadzki żywiczne w swoich mieszkaniach zgodnie twierdzą, że jest to rozwiązanie, dzięki któremu bardzo łatwo można uporać się z problemem kurzu i roztoczy, co jest niezwykle korzystne w przypadku alergików.

błyszcząca posadzka

Na co jeszcze zwracają uwagę użytkownicy?

Wiele osób pyta o możliwość regeneracji posadzek żywicznych, w razie widocznego zarysowania lub innych uszkodzeń. Według opinii użytkowników możliwe jest przeszlifowanie powierzchni podłogi i położenie nowej warstwy żywicy. Istotną kwestię stanowi również możliwość położenia takiej posadzki w sytuacji, gdy posiadamy ogrzewanie podłogowe. Opinie na temat takiego rozwiązania są pozytywne, większość zwraca jedynie uwagę na to, ze wylewka pod posadzką żywiczną musi być wykonana idealnie, w przeciwnym wypadku będzie pękać, co może wpłynąć niekorzystnie na warstwę tworzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *