Wygodny fotel czy leżak na balkon?

Każdy z nas potrzebuje chwili relaksu. Nie ma nic bardziej kojącego niż odpoczywanie z książką i z zimnym napojem. Jednak do pełni komfortu są nam potrzebne wygodne meble na balkon. Wybór jednak nie jest prosty, ponieważ zarówno leżaki, jak i fotele mają swoje wady i zalety. Przeczytanie tego artykułu ułatwi ci decyzję, która z tych opcji będzie odpowiednia dla ciebie.

Co wybrać: fotel czy leżak na balkon?

Fotele wyróżniają się w ostatnich latach coraz ciekawszym designem. Prawdziwą furorę robią tzw. wiszące fotele. Są bardzo wygodne, a przy okazji cechują się posiadaniem ciekawej stylistyki i wzorów, które wpasowują się w każde otoczenie.

Z kolei leżaki mają nieco mniej walorów estetycznych, szczególnie te wykonane z technorattanu. Za to często posiadają inne zalety, takie jak: wytrzymałość, mobilność oraz lekkość. Łatwiej jest je przenosić niż fotele, które zazwyczaj są dużo cięższe.

Wybór odpowiadającego nam mebla zależy jednak nie tylko od estetyki i mobilności. Warto przed zakupem zastanowić się, w jaki sposób najczęściej wypoczywamy. Leżak pozwala nam położyć się i zdrzemnąć. Z kolei fotel będzie lepszą opcją dla tych, którzy wolą zachować pozycję siedzącą i odetchnąć przy ciekawej lekturze.

Spotkania ze znajomymi są również często wybieraną formą odpoczynku i odcięcia się od codziennych obowiązków. Fotele balkonowe sprawdzą się w takich sytuacjach znakomicie. Łatwiej rozmawia się i podtrzymuje kontakt wzrokowy, siedząc na fotelu niż na leżaku. Dodatkowo niektóre modele zawierają podstawki na napój, co jest dodatkowym atutem szczególnie w trakcie spotkań towarzyskich.

Zadbaj o szczegóły

Kilkugodzinne siedzenie na fotelu potrafi być uciążliwe dla naszych pleców, dlatego warto zadbać o odpowiednią ergonomię siedziska oraz oparcia. Ważne jest właściwe wyprofilowanie tych elementów, ponieważ zapewni nam to zachowanie zdrowej postawy ciała podczas chwil wytchnienia.

Wiele osób od spotkań z przyjaciółmi woli spędzanie czasu z samym sobą i drzemkę na leżaku w promieniach słońca i przyjemnym wietrze. Przy kupnie tego mebla trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników.

Najważniejszym z nich jest miękkość. Niektóre modele w zestawie posiadają poduszki. Są jednak dostępne na rynku leżaki, które przypominają wręcz łóżka. Takie egzemplarze są wyposażone w materace, które mają zbawienny wpływ na nasze plecy.

W obecnych czasach globalnego ocieplenia temperatury rosną coraz szybciej. Coraz bardziej istotna staje się odpowiednia ochrona przed dotkliwymi upałami. Dlatego w ofercie różnych sklepów dostępne są leżaki z daszkami ochraniającymi przed słońcem.

Zarówno leżaki, jak i fotele są optymalnym wyborem do wypoczywania na balkonie. Jeśli nie potrafimy się zdecydować na jeden z wariantów, to jest także opcja, by wyposażyć się w oba. Możemy przecież korzystać z innego rodzaju mebli ogrodowych w zależności od sposobu relaksu i okoliczności. Każde z tych dwóch rozwiązań sprawdzi się w innej sytuacji.

Jeden komentarz

  • Queen

    Zazdroszczę tym, którym zmieści się leżak na balkon, ja jedynie mogę się zadowolić małą pufą 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *