Gdzie najlepiej sprawdzą się kamienne podstawki?

Podstawki stworzone ze skał granitowych znajdują coraz większe zastosowanie w wielu miejscach codziennego użytku. Nic dziwnego, w końcu są wykonane z niezwykle trwałego i atrakcyjnego materiału. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie jeszcze można użyć kamiennych podstawek?

Podstawki pod figurki, statuetki

Kamienne podstawki to idealny prezent dla kolekcjonerów, którzy wykorzystają je jako postument swoich rzeźb, figurek lub modeli. Wykonane z granitu bryły są dosyć ciężkie, dzięki czemu zapewniają stabilność przykręconym lub przyklejonym do nich przedmiotom. Podstawki pod figurki i statuetki dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, o czym możesz się przekonać na www.artigiano.pl/16-podstawki-pod-figurki-statuetki. Ceny postumentów wykonanych z tego materiału wahają się najczęściej od 30 do 100 złotych, w zależności od ich wielkości.

kamienna-podstawka-pod-figurkę

Warto zdecydować się na podstawki w ciemnych kolorach, które poprzez kontrast wyeksponują drewnianą rzeźbę czy złotą statuetkę. Takie produkty stosowane są nie tylko w domowych kolekcjach, ale także w muzeach, galeriach sztuki czy domach kultury.

Kamienne podstawki pod szklanki

Kamienne podstawki znajdą także zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Futurystyczną jadalnię czy prosty model stołu w salonie warto urozmaicić stabilnymi podkładkami pod kubek i szklanki. Takie produkty nie tylko są bardzo trwałe i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu, ale także łatwo się je czyści. Ponadto najczęściej zamontowane są na antypoślizgowych nóżkach, które zachowują stabilność, a do tego chronią blat stołu przed zarysowaniem. Kamienne podstawki pod kubek to również dobry i tani prezent na parapetówkę.

kubek-na-kawe

Podstawki pod kolumny głośnikowe

Porządna kolumna to połowa sukcesu, jednak aby wydobywający się z niej dźwięk był naprawdę dobrej jakości, musi być postawiona na solidnym podłożu. Tu z pomocą powtórnie przychodzą kamienne podstawki, dzięki którym bas wydobywający się z głośnika nabiera głębszej i bardziej wyrazistej barwy. Cechują się także niezwykłą wytrzymałością, dzięki czemu można na nich postawić nawet bardzo ciężkie przedmioty. Ponadto podstawki stabilizują głośniki, a co za tym idzie, wszelkie drgania membrany nie wpływają na jakość wydobywającego się dźwięku.

Kamienne płyty, wykonane najczęściej z granitu, to także bardzo estetyczny element dekoracyjny, który doda uroku modernistycznemu wnętrzu mieszkania. Podstawki pod kolumny również ma w swojej ofercie przywołana już firma Artigiano, która dodatkowo dopasowuje ich rozmiar pod indywidualne wymagania klienta.

kolumny-głośnikowe

Kamienne podstawki jako element dekoracyjny

Kamienne podstawki w różnych kolorach sprawdzą się także jako element dekoracyjny mieszkania. Ciekawym pomysłem jest użycie granitowych podkładek pod doniczki z kwiatami. Materiał ten nie tylko będzie spełniał funkcje estetyczne, ale także uchroni parapet przed ewentualnymi zabrudzeniami lub przebarwieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *