Gdzie najlepiej sprawdzą się kamienne podstawki?

Podstawki stworzone ze skał granitowych znajdują coraz większe zastosowanie w wielu miejscach codziennego użytku. Nic dziwnego, w końcu są wykonane z niezwykle trwałego i atrakcyjnego materiału. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie jeszcze można użyć kamiennych podstawek?

Podstawki pod figurki, statuetki

Kamienne podstawki to idealny prezent dla kolekcjonerów, którzy wykorzystają je jako postument swoich rzeźb, figurek lub modeli. Wykonane z granitu bryły są dosyć ciężkie, dzięki czemu zapewniają stabilność przykręconym lub przyklejonym do nich przedmiotom. Podstawki pod figurki i statuetki dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, o czym możesz się przekonać na www.artigiano.pl/16-podstawki-pod-figurki-statuetki. Ceny postumentów wykonanych z tego materiału wahają się najczęściej od 30 do 100 złotych, w zależności od ich wielkości.

kamienna-podstawka-pod-figurkę

Warto zdecydować się na podstawki w ciemnych kolorach, które poprzez kontrast wyeksponują drewnianą rzeźbę czy złotą statuetkę. Takie produkty stosowane są nie tylko w domowych kolekcjach, ale także w muzeach, galeriach sztuki czy domach kultury.

Kamienne podstawki pod szklanki

Kamienne podstawki znajdą także zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Futurystyczną jadalnię czy prosty model stołu w salonie warto urozmaicić stabilnymi podkładkami pod kubek i szklanki. Takie produkty nie tylko są bardzo trwałe i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu, ale także łatwo się je czyści. Ponadto najczęściej zamontowane są na antypoślizgowych nóżkach, które zachowują stabilność, a do tego chronią blat stołu przed zarysowaniem. Kamienne podstawki pod kubek to również dobry i tani prezent na parapetówkę.

kubek-na-kawe

Podstawki pod kolumny głośnikowe

Porządna kolumna to połowa sukcesu, jednak aby wydobywający się z niej dźwięk był naprawdę dobrej jakości, musi być postawiona na solidnym podłożu. Tu z pomocą powtórnie przychodzą kamienne podstawki, dzięki którym bas wydobywający się z głośnika nabiera głębszej i bardziej wyrazistej barwy. Cechują się także niezwykłą wytrzymałością, dzięki czemu można na nich postawić nawet bardzo ciężkie przedmioty. Ponadto podstawki stabilizują głośniki, a co za tym idzie, wszelkie drgania membrany nie wpływają na jakość wydobywającego się dźwięku.

Kamienne płyty, wykonane najczęściej z granitu, to także bardzo estetyczny element dekoracyjny, który doda uroku modernistycznemu wnętrzu mieszkania. Podstawki pod kolumny również ma w swojej ofercie przywołana już firma Artigiano, która dodatkowo dopasowuje ich rozmiar pod indywidualne wymagania klienta.

kolumny-głośnikowe

Kamienne podstawki jako element dekoracyjny

Kamienne podstawki w różnych kolorach sprawdzą się także jako element dekoracyjny mieszkania. Ciekawym pomysłem jest użycie granitowych podkładek pod doniczki z kwiatami. Materiał ten nie tylko będzie spełniał funkcje estetyczne, ale także uchroni parapet przed ewentualnymi zabrudzeniami lub przebarwieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *