Jakie dekoracje do sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym śpimy i odpoczywamy, a co za tym idzie, istotne jest, by była dla nas przytulna i wyjątkowa. To nie tylko łóżko, szafy czy inne meble, ale także dekoracje, które dodają wnętrzu uroku. W jaki sposób można udekorować sypialnię, by była ona nastrojowa i wyjątkowa? Jakie możliwości dekoracji mamy do wyboru?

Jak udekorować łóżko?

Dekorowanie naszej sypialni możemy zacząć od samego łóżka, które choć jest niezbędną częścią sypialni, może też pełnić rolę dekoracyjną. Można to osiągnąć w bardzo prosty sposób – poprzez poduszki. Gdy nie śpimy, wystarczy położyć ładną narzutę na łóżko, a na niej poukładać poduszki – różnej wielkości, materiałów, wzorów i kolorów, ale tak, by wspólnie tworzyły jednolitą, ciekawą kompozycję. To z pewnością nada wnętrzu przytulności, ponieważ poduszki kojarzą się ze spokojnym i miłym snem.

Jakie ozdoby na ściany w sypialni?

W tym przypadku wybór może być naprawdę bardzo szeroki i można tutaj postawić na niebanalne tapety, ciekawe kolory farb, fototapety czy użycie kamienia. Warto też pomyśleć o dekoracjach, które na ścianie można powiesić, choć w postaci obrazów, plakatów czy nawet luster. Oryginalnym pomysłem jest także wykorzystanie napisów, które można umieścić tuż nad łóżkiem, bądź na którejś ze ścian. Może to być jedno zdanie, sentencja lub nawet całkiem pokaźnych rozmiarów tekst. Dzięki temu możemy nada wnętrzu większej personalizacji, szczególnie, gdy napis będzie nam w jakiś sposób bliski.

zobacz:  Co na ścianę w kuchni? 7 pomysłów na wykończenie przestrzeni nad blatem kuchennym

Meble w sypialni – funkcjonalność i dekoracyjność

Rzecz jasna meble, które znajdują się w sypialni mają do spełnienia konkretne zadania i to niezależnie od tego czy są to fotele, szafy czy szafki nocne. Warto jednak pamiętać, że każdy element wystroju pomieszczenia może mieć duże znaczenie i sprawiać, że odbieramy go tak, a nie inaczej. Każdy z tych elementów może być częścią dekoracji, która ożywia sypialnię, szczególnie jeżeli wybierzemy do tego meble o ciekawym designie. W ten sposób przykuwają wzrok, ale stają się też częścią pokoju, tworząc z nim harmonijną całość.

Sypialnia – jak udekorować okna i parapety?

Nie można również zapomnieć o oknie, nie mówiąc już o parapecie. Zasłony czy rolety o ciekawych wzorach i kolorach to nie jedyna dekoracją, na którą warto postawić. Okno to ważne miejsce w pokoju – z niego można oglądać świat i to przez nie do pomieszczenia wpada naturalne oświetlenie. Oprócz rolet można zastosować również firany albo łączyć kilka opcji naraz. No i parapet! To doskonałe miejsce dla kwiatów, ale można na nich położyć takie inne dekoracje – figurki czy zdjęcia.

zobacz:  Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię? Jak zaplanować zabudowę kuchenną?

Co z oświetleniem w sypialni?

Ostatnia, ale nie mniej ważna rzecz, która potrzebna jest w każdej sypialni – oświetlenie. Oprócz tradycyjnej lampy sufitowej (która może przybierać różne kształty), można postawić też na oświetlenie punktowe konkretnych miejsc w sypialni. Można też wybrać nastrojowe oświetlenie do postawienia w pobliżu łózka, lub do powieszenia na ścianie. Czasem wystarczy nawet sznur lampek, aby wnętrze nabrało zdecydowanie innego, ciekawszego charakteru. Do tego dodać można lampki nocne czy też lampiony o przeróżnych kształtach – wybór jest naprawdę przeogromny!

Udekorowanie sypialni nie jest takie trudne – trzeba mieć tylko odrobinę wyobraźni i kilka inspiracji, które mogą z powodzeniem sprawdzić się w naszych pomieszczeniach. Nie ma tu wielkich ograniczeń, najważniejsze jest to, aby nam się podobało i aby sypialnia, odpowiednio udekorowana, była miejscem przytulnym, gdzie miło i przyjemnie jest spędzać czas.

Jeden komentarz

  • Franek Kimono

    Im mniej, tym lepiej. W sypialni nie stawia się kurzołapów. Po co to wdychać? Lepiej postawić na rośliny oczyszczające powietrze. W dodatku takie, które w nocy nie wydzielają dwutlenku węgla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *