Jakie dekoracje wielkanocne do pokoju dziecka?

Wielkanoc to najważniejsze święto w kalendarzu kościelnym. Jest to również czas rozkwitu wiosny, odrodzenia się przyrody oraz świergotu ptaków. Dzieciom kojarzy się z prezentami, kolorowymi jajkami i zajączkami. To czas nie tylko dekorowania wielkanocnego koszyczka i stołu, ale także domu, w tym pokoju dzieci. Jakie dekorację będą tutaj idealne?

Dekoracje wielkanocne DIY – zrób je z dziećmi!

Oprócz dekoracji, które standardowo można zakupić w praktycznie każdym sklepie, można również postarać się o to, by siąść wspólnie z dziećmi i razem coś przygotować. To nie tylko sposób na stworzenie ciekawych dekoracji, ale także doskonała szansa na to, by spędzić wspólnie czas dobrze się bawiąc.

Wiele podpowiedzi można znaleźć w sieci, wśród których są: zajączki z rolki po papierze toaletowym, jajka wielkanocne z filcu, kartki świąteczne, zajączki z kubeczków. Wspólnie można zasiać rzeżuchę w skorupkach po jajkach. W ten sposób można wykonać wiele różnych ozdób, które potem staną się częścią dekoracji nie tylko pokoi dzieci, ale i innych części mieszkania.

zobacz:  Jakie dekoracje do sypialni?

Gotowe dekoracje wielkanocne

Wyżej zostały wspomnienie przykładowe dekoracje, które łatwo można wykonać z dziećmi w domowych warunkach, czasem wystarczy tylko odrobina papieru, farbek, kleju i gotowe. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalne dekoracje, które będą cieszyć i dzieci, i dorosłych. W sklepach można znaleźć wiele materiałów i narzędzi, które ułatwią zadanie, więc wykorzystywanie foremek do tworzenia wielkanocnych figurek będzie jak najbardziej dobrym pomysłem.

Dodatkowo dostępne są często różnego rodzaju zestawy kreatywne, które zachęcają dzieci do samodzielnego tworzenia ozdób, dając do tego odpowiednie materiały (szablony, naklejki, farbki, tasiemki, podstawki itd.). W ten sposób można stworzyć niebanalne ozdoby, girlandy oraz pisanki, a wszystko to będzie możliwe, dzięki jednemu zestawowi.

Jakie ozdoby do pokoju dziecka na Wielkanoc?

Patrząc po ofertach dostępnych w sklepach, już na długo przed świętami pojawia się cała masa możliwości do wykorzystania i to w najróżniejszych formach i konfiguracjach. Najczęściej są to różnego rodzaju jajeczka, zajączki, kurczaczki i inne, które mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów.

Do tego mogą to być ozdoby, które będzie można postawić, położyć czy też powiesić, w zależności od przeznaczenia. Czasem takie ozdoby przybierają bardzo nieoczekiwany wygląd, co sprawia, że dla nas, jako dorosłych, ma to niewiele wspólnego ze świętami wielkanocnymi, za to bardzo podobają się dzieciom.

zobacz:  Jak urządzić dom dla kota? Jak zorganizować przestrzeń bezpieczną dla kota?

Nietypowe gadżety na Wielkanoc

Wbrew pozorom na rynku tego typu pomysłów nie brakuje, a dzieciom z powodzeniem mogą się one bardzo spodobać. Prostym przykładem są chociażby przedmioty codziennego użytku, w kształtach przypominających kurczaczki czy zające, jak np. lusterko z zajęczymi uszami. Mogą to być także figurki oraz świeczki.

Nie można także zapomnieć o kwiatach! Kolorowe doniczki z wielkanocnymi motywami to doskonała wiosenna i kolorowa ozdoba do każdego wnętrza – także do pokoju dziecka. Można także powiesić w pokoju wianek, który ozdobiony będzie kwiatami i jajkami. Jeżeli chcemy pójść na łatwiznę, z pewnością znajdą się także naklejki na ścianę z wielkanocnymi motywami, którymi można ciekawie udekorować pomieszczenie, nadając mu zdecydowanie ciekawych charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *