Jakie krzesło do biurka dla dziecka? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wiele mówi się o ergonomii, zwłaszcza w kontekście pracy biurowej i związanymi z nią obciążeniami dla kręgosłupa. Mimo wszystko o zdrowe plecy powinno się dbać nie tylko w pracy, ale i na co dzień, w domu także i w przypadku dzieci również. Dlatego też wybierając krzesło do biurka dla najmłodszych, należy kierować się podobnymi wytycznymi względem ergonomii, jak u dorosłych. Na co zwrócić przy tym uwagę?

Jaki fotel do biurka dla dziecka?

Wiele problemów z kręgosłupem nabawiamy się nie w pracy, a znacznie wcześniej – jeszcze w okresie dzieciństwa, przez niewygodne i źle dopasowane krzesła zarówno w szkołach, jak i w domu. Dlatego chcąc zadbać o zdrowe plecy dziecka i jego właściwy rozwój, należy zainwestować w dobrej jakości fotele do biurka, które będą spełniać określone wymagania, stawiając na wygodę i zachowanie właściwej postawy siedzącej. Na szczęście, obecnie rynek obfituje w specjalnie wyprofilowane produkty tego typu i ergonomiczne krzesło dla dziecka znajdziesz na https://mildis.pl. Zamiast leczyć, warto zapobiegać, a przecież już dziś nierzadko mówi się o dzieciach i nastolatkach z problemami z kręgosłupem. Dlatego konieczne jest wdrażanie zdrowych nawyków, a odpowiednio wybrany fotel do biurka w tym pomoże.

Jaka wielkość krzesła do biurka dla dziecka?

Z oczywistych względów, krzesła biurkowe dla dzieci są mniejsze niż te dla dorosłych, ale to także nie jest żaden problem, ponieważ i one posiadają funkcje regulacji wysokości siedziska czy oparcia. To istotne, by było ono dopasowane do wzrostu dziecka, by w trakcie siedzenia, mogło przybrać prostą postawę, a obie stopy spoczywały płasko na podłodze. Uznaje się, że siedzisko powinno się znajdować na wysokości 41 – 55 cm, a od podłogi do szczytu oparcia powinno być nie więcej niż 97 cm.

Jakie funkcje regulacji ma ergonomiczne krzesło dla dziecka?

Rzecz jasna, krzesła do biurka także dla dzieci, powinny mieć możliwość regulacji, dzięki czemu dostosuje się je do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Najczęściej wymienia się tu regulację wysokości siedziska, ale równie przydatna jest regulacja podłokietników oraz oparcia i głębokości siedziska. Nierzadko można spotkać także krzesła z podnóżkami, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet przedszkolaki, co przydaje się, gdy dziecko jest zbyt małe, by oprzeć nogi o podłogę.

Ergonomiczne krzesło do biurka a oczekiwania dziecka?

Ergonomia i wygoda w korzystaniu z krzesła do biurka jest bardzo ważna, ale równie istotne będzie zdanie samego zainteresowanego. Warto wiedzieć, co mu odpowiada i co się podoba, bowiem, jak wiadomo, w przypadku najmłodszych, nie tylko praktyczność jest ważna, ale i wygląd. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw małym klientom, oferując jak najbardziej ergonomiczne krzesła, połączone z ciekawym designem, który z pewnością przypadnie do gustu nawet bardzo wymagającym użytkownikom.

Jeden komentarz

  • Kamilia

    Ja jak wybierałam fotel dla dziecka, zdecydowałam się na skórzane obicie. Łatwiej jest zmyć z niego ślady długopisu czy rozlane napoje, więc polecam wszystkim rodzicom taki wybór 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *