Sztuczna trawa na ścianę pokoju, na taras lub balkon. Jak można wykorzystać sztuczną trawę?

Wysokiej jakości sztuczna trawa może przypominać naturalną murawę w ogrodzie. Dużą zaletą takiego rodzaju trawnika stanowi brak konieczności regularnego koszenia i podlewania. Sztuczna trawa to niewątpliwie wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w ogrodzie, ale jej zastosowanie jest znacznie szersze. Podpowiemy Ci, jak można wykorzystać sztuczną trawę.

Jak wykorzystać sztuczną trawę na balkonie?

Zastosowanie sztucznej trawy na balkonie to coraz bardziej popularny sposób na jego odświeżenie niewielkim kosztem. W końcu nie wszyscy mogą sobie pozwolić na mieszkanie w domu z ogrodem, a położenie wykładziny ze sztucznej murawy na balkonie może sprawić, że stanie się on Twoim małą zieloną przestrzenią relaksu. Zastosowanie sztucznej trawy na balkonie to również dobre rozwiązanie, gdy płytki balkonowe wyglądają nieestetycznie. Wystarczy odpowiednio przyciąć wykładzinę ze sztucznej murawy i przymocować ją do podłoża za pomocą pasów z fizeliny oraz kleju poliuretanowego, a Twój balkon zyska nowe życie.

Jak wykorzystać sztuczną trawę na tarasie?

Innym zastosowaniem sztucznej trawy jest wyłożenie nią tarasu. Daj się ponieść fantazji i stwórz wyjątkowo prezentujący się taras, który będzie stanowił strefę sprzyjającą wypoczynkowi lub przestrzeń jadalnianą na świeżym powietrzu. Sztuczna trawa na tarasie może także pokrywać całą jego powierzchnię, stanowiąc ładne przejście do ogrodu.

Ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie sztucznego trawnika z drewnianymi deskami lub betonowymi płytkami. Możesz również wyciąć ze sztucznej trawy na metry różne kształty, ułożyć je na tarasie według uznania, a pozostałą przestrzeń wypełnić donicami z kwiatami lub kolorowym żwirem. To bardzo kreatywna propozycja na zaaranżowanie przestrzeni przed domem. Przy pomocy sztucznej murawy wydziel przestrzeń do wypoczynku, gdzie ustawisz krzesła, pufy lub kanapę. Innym rozwiązaniem jest stworzenie z trawy na tarasie strefy zabaw dla najmłodszych.

Jak wykorzystać sztuczną trawę na ścianę?

Szukasz nieszablonowego zastosowania sztucznej trawy? Niekonwencjonalnym rozwiązaniem jest umieszczenie sztucznej trawy na ścianie. Możesz wkomponować ją w elewację domu, jednak jeszcze bardziej nieoczywistym pomysłem na wykorzystanie sztucznej trawy na ścianę jest zastosowanie jej we wnętrzach. To świetny sposób na zamaskowanie nierównych powierzchni i nadanie pomieszczeniom świeżości.

Zastanawiasz się, gdzie trawa na ścianę będzie prezentowała się wyjątkowo stylowo? Możesz pokryć nią jedną ze ścian w pokoju dzieci, aby zabezpieczyć ją przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. To również ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się w przedpokoju, nadając mu niezwykłego klimatu. Umieść sztuczną trawę na ścianie w salonie, a dzięki soczystej zieleni stanie się on przestrzenią nawiązującą do natury. Ciekawą propozycję stanowi także wycięcie kształtów ze sztucznej murawy w różnych odcieniach i stworzenie z nich mozaiki na ścianę.

Sztuczna trawa jest wodoodporna i przepuszcza powietrze, dlatego znajduje szerokie zastosowanie zarówno w ogrodach, na balkonach i tarasach, jak i we wnętrzach domów i mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *