Jaki podajnik na papier toaletowy wybrać do toalety w firmie, aby zachować maksimum higieny?

W każdej firmie, oprócz skompletowania sprzętu do pracy, równie ważne jest zadbanie o odpowiednią higienę i dostęp do podstawowych artykułów tego typu. Firmowe łazienki muszą być przecież zaopatrzone choćby w niezbędny papier toaletowy, a ten powinien być udostępniony w wygodnej formie. Jakie dozowniki sprawdzą się najlepiej? Jaki jest wybór?

Czy rodzaj podajnika na papier ma jakieś znaczenie?

Ktoś mógłby powiedzieć, że nie bardzo ma to jakiekolwiek znaczenie, ale nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach, gdy tak dużo mówi się o higienie osobistej, istotne jest to, by zachować pewne podstawowe względy bezpieczeństwa, szczególnie w firmach, gdzie nierzadko przewija się wielu ludzi. Konieczne jest nie tylko udostępnienie do środków higienicznych, ale i podanie ich we właściwej formie.

Mogą się między sobą różnić formą, rodzajem zastosowanego materiału czy wielkością rolki możliwej do włożenia. Odpowiedni dla swojej firmy podajnik na papier wybierzesz na silcopolska.pl, mając do wyboru kilka różnych praktycznych rozwiązań. Warto jednak przyjrzeć się bliżej podstawowemu podziałowi tych artykułów.

Jaka wielkość podajnika na papier toaletowy?

Podstawowy podział podajników na papier toaletowy dotyczy przede wszystkim ich wielkości. Wyróżnia się tutaj te przeznaczone na małe rolki, mini jumbo, midi jumbo oraz maxi jumbo. Im większy podajnik, tym większą rolkę papieru zmieści, a ma to duże znaczenie zwłaszcza w firmach i placówkach o bardzo intensywnym natężeniu ruchu. Niektóre takie urządzenia mają opcję automatycznej zmiany rolki, ale jest to częściej spotykane przy mniejszych podajnikach. Wybór wielkości najlepiej podyktować właśnie tym, jak wielu ludzi będzie korzystało z toalety.

Wybór podajnika na papier a materiał wykonania

Najczęściej spotykanymi podajnikami na papier toaletowy są te wykonane z tworzyw sztucznych, zwłaszcza z plastiku lub polipropylenu. Jest tak, ponieważ są one zdecydowanie tańsze, łatwiejsze do utrzymania w czystości, a także charakteryzują się odpornością na zarysowania. Można też spotkać podajniki wykonane ze stali szlachetnej, które pod tym względem są jeszcze bardziej wytrzymałe, mają elegancki wygląd i łatwo się je czyści, choć konieczne należy do tego celu używać specjalnych środków chemicznych.

Jaki kształt podajnika na papier toaletowy?

Ciekawym aspektem może być też wybór podajnika na papier toaletowy pod względem jego kształtu. Najczęściej spotykanymi są te okrągłe, które w swoim wnętrzu chowają całą rolkę, a jednie spod spodu wystaje kawałek, za który się ciągnie. To oczywiście bardzo praktyczny sposób podania i jednocześnie jeden z powszechniejszych.

Innym rozwiązaniem są także podajniki na papier toaletowy w kształcie podłużnego prostokąta. Tutaj jednak nie mamy do czynienia z rolką papieru, a składką, czyli kostką papieru, który umieszczany jest w pojemniku. Można go wówczas wyciągać od spodu podajnika, albo z jego korpusu, gdzie umieszczone są specjalne otwory, z których wystaje papier.

Jeden komentarz

  • pracownica

    Jak ma być higienicznie, to najlepiej taki, co podaje po listku. Nie wiem jednak, czy to nie za drogie rozwiązanie… Może niech każdy ma swój, jak w przedszkolu? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *