6 wskazówek, jak znaleźć firmę budowlaną. Na co zwracać uwagę, zatrudniając fachowców do remontu lub budowy domu?

Tanio, szybko i solidnie – każdy chciałby, aby tak przebiegła budowa lub remont jego domu. Ale czy to możliwe? Jak znaleźć rzetelną firmę budowlaną, za której usługi nie zapłacimy fortuny? Oto 6 wskazówek, jak znaleźć solidną firmę budowlaną.

  1. Ustal zakres prac remontowych
  2. Porównaj różne firmy remontowo-budowlane
  3. Porównaj koszty budowy domu lub remontu
  4. Ustal terminy prac budowlanych
  5. Sprawdź referencje firmy budowlanej
  6. Pamiętaj o umowie z firmą remontową

Ustal zakres prac remontowych

Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, która będzie odpowiedzialna za remont lub budowę twojego domu, musisz zastanowić się jakie prace chcesz im zlecić. Nie każda firma budowalna zagwarantuje ci ten sam zakres usług, możliwe, że przez twój plac budowy będzie przewijać się kilka różnych ekip budowlanych. Ważnym elementem jest także sporządzenie szczegółowej listy wszystkich prac, które mają być wykonane podczas budowy czy remontu. To znacznie ułatwi pracę fachowcom i pomoże w wykonaniu kosztorysu.

Porównaj różne firmy remontowo-budowlane

Pierwszy wybór nie zawsze jest najlepszy. Poświęć trochę czasu na sprawdzenie ofert różnych firm budowlanych, a następnie je porównaj. A gdzie najlepiej szukać ekip budowlanych? Remont lub budowę domu przeprowadzisz z pomocą specjalistów znalezionych na Sprzedajemy.pl, gdzie swoje usługi oferują różne firmy remontowo-budowlane. Skutecznym sposobem na znalezienie solidnych fachowców jest także skorzystanie z poleceń znajomych oraz z opinii na temat danych firm w internecie. Można także skorzystać z list certyfikowanych wykonawców, które posiadają niektórzy producenci. Bez względu na to, które źródło informacji wybierzesz, przed podjęciem ostatecznej decyzji, musisz dokładnie sprawdzić wybraną przez ciebie firmę. W tym celu warto spotkać się z przedstawicielem każdej z firm i omówić z nim wykonany przez ciebie spis prac.

remont-budowa-domu-firma-budowlana

Porównaj koszty budowy domu lub remontu

Nie jest tajemnicą, że cena gra główną rolę przy wyborze firmy budowlanej. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto sprawdzić cennik usług budowlanych danej firmy (bardzo często znajduje się on na ich stronie internetowej). Oprócz cennika, każda z firm, powinna wykonać kosztorys na podstawie sporządzonej przez ciebie listy prac. Pamiętaj, że w dobrym kosztorysie powinien znajdować się także opis wycenionych prac, który pomoże ci w porównaniu ofert różnych firm.

Ustal terminy prac budowlanych

Terminowość to jedna z najbardziej pożądanych cech ekipy budowlanej. Dlatego przed zleceniem budowy, ustal przykładowy termin rozpoczęcia budowy/remontu i datę zakończenia. Pamiętaj też, że pewne procesy budowlane wymagają czasu i nie wszystko możesz przyspieszyć.

Sprawdź referencje firmy budowlanej

Pozytywne referencje danej firmy budowlanej to podstawa. Dzięki nim możesz stwierdzić, czy ekipa działa profesjonalnie i uczciwie. Sprawdź także czy wybrana przez ciebie firma posiada certyfikaty, które wydają niektóre firmy produkujące materiały budowlane lub oferujące określone technologie.

Pamiętaj o umowie z firmą remontową

Nie zapomnij spisać wszystkiego na umowie! Nawet najmniejsza kwestia dotycząca budowy czy remontu nie powinna być ustalana na słowo. Pamiętaj, że w umowie powinien być określony termin rozpoczęcia i zakończenia prac przez firmę budowlaną oraz czas realizacji wszystkich etapów projektu. Warto też określić średnie ceny potrzebnych materiałów budowlanych, szczegółowo opisać zakres prac, cenę za ich wykonanie i ewentualne kary za niedotrzymanie postanowień umowy.

Jeden komentarz

  • Bartek

    Kiedy sam szukałem odpowiedniego wykonawcy dla swojego domu, ważna była dla mnie opinia bliskich mi osób, dlatego cieszę się, że zaufałem poradzie mojego rodzeństwa i tak jak oni, podjąłem się budowy domu pod Wrocławiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *