Biokominki – jak działają, czy dają ciepło, gdzie sprawdzą się kominki na biopaliwo?

Biokominki to coraz częściej spotykane w domach i mieszkaniach urządzenia. Zdobią one wnętrza, dodają powagi, sprawiają, że pomieszczenie wygląda elegancko, a ponadto są dodatkowym źródłem ciepła. Jak działają, czy są w stanie ogrzać większą przestrzeń i gdzie można zamontować biokominki?

Czym są biokominki?

Biokominki stanowią alternatywę dla prawdziwych, tradycyjnych kominków, które spotkać można w wielu domach. Te ekologiczne zamienniki pełnią głównie funkcję dekoracyjną, chociaż można je traktować jako dodatkowe źródło ciepła. Biokominki wyróżniają się przede wszystkim nowoczesnym designem, co można zobaczyć na przykładzie urządzeń dostępnych na homebook.pl/produkty/biokominki. Świetnie odnajdują się one w różnych stylach aranżacyjnych i często stanowią główny punkt w pomieszczeniu, obok którego trudno przejść obojętnie.

Jak działają biokominki?

Biokominki to kominki ekologiczne, a to oznacza, że nie są zasilane przez drewno, węgiel czy gaz, a przez specjalne biopaliwo, które nie jest szkodliwe dla środowiska. W jego składzie znajduje się bioetanol, który nie wydziela toksycznych substancji, mało tego, biokominek może nawet pozostać włączony na noc, jest całkowicie bezpieczny. Biopaliwo nie pozostawia popiołu, nie ma więc potrzeby ciągłego czyszczenia tego urządzenia. Nie trzeba też podłączać biokominka do przewodów kominowych, ponieważ urządzenia te nie odprowadzają spalin. Wystarczy uzupełnić kominek specjalnym biopaliwem, które może być w formie płynu lub żelu i cieszyć się pojawiającymi się w nim płomieniami.

Czy biokominki dają ciepło?

Tak. Biokominki mogą ogrzać pomieszczenie, jednak nie należy ich traktować jako głównego ogrzewania, szczególnie podczas sezonu zimowego. Urządzenia te wytwarzają ciepło, jednak nie jest ono długotrwałe. Potrafią podnieść temperaturę powietrza i to w szybkim tempie, ale na krótki czas. Z tego względu są traktowane jako dodatkowy sposób na dogrzanie mieszkania czy domu.

Gdzie sprawdzą się biokominki?

Biokominki najczęściej można spotkać w salonach i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pełnią one funkcję dekoracyjną. Ze względu na to, że są one bezpieczne, można montować je także w sypialniach. Biokominki często zdobią także tarasy i ogrody, w których miło można spędzić wieczór przy zjawiskowych płomieniach, które są emitowane przez urządzenie.

Zalety i wady biokominków

Wśród najczęściej wymienianych przez użytkowników zalet tych urządzeń, pojawiają się argumenty o nowoczesnym designie, ekologiczności i mobilności. Docenia się także fakt, że są to urządzenia bezpieczne i mogą zdobić różne pomieszczenia w domu czy mieszkaniu. W dodatku stanowią one dodatkowe źródło ogrzewania i szybko się rozgrzewają.

Do wad tych urządzeń zaliczyć można to, że nie mogą one być głównym źródłem ciepła. Co prawda szybko podnoszą one temperaturę, ale na krótki czas. Oprócz tego, biopaliwo jest kosztowne, zatem trzeba liczyć się z kosztami, kiedy chcemy korzystać często z urządzenia. Należy też pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, w którym znajdują się biokominki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *