Jaki kredyt na remont domu – co wybrać?

Podjęcie decyzji o remoncie domu bywa trudne, zwłaszcza że wiąże się to często z niemałymi kosztami. Często zebrane oszczędności nie starczają na wykonanie niezbędnych prac i wówczas decydujemy się na wzięcie kredytu. Tylko który będzie najlepszy? Jaki kredyt na remont warto wybrać? Kiedy warto się na to zdecydować?

Kredyt na remont – czy to dobry pomysł?

Zazwyczaj jest tak, że o remoncie myślimy dużo wcześniej, często zbierając na to niezbędne środki, które mają nam w tym pomóc. Może zdarzyć się tak, że odkładamy prace w domu aż do ostatniej chwili, gdy tynk zaczyna nam się sypać na głowę lub gdy zdarzy się wypadek, który bezwzględnie zmusi nas do przeprowadzenia remontu. Może nam wówczas brakować pieniędzy, a jak wiadomo – koszty lubią się zwiększać zwłaszcza w trakcie robót. Jeżeli wybierzemy odpowiednią ofertę kredytową, z korzystnymi warunkami i dokładnie obliczymy własne możliwości finansowe, można pomyśleć o takiej formie zadłużenia. Wszystko też będzie zależało od tego, jak duży ten remont będzie: lekkie odświeżenie, większe prace, a może całkowite rozwalenie domu i postawienie go na nowo?

zobacz:  Wanna czy prysznic? Co wybrać do łazienki?

Kredyt hipoteczny na remont domu – czy warto?

Kredyt hipoteczny prócz tego, że za jego pomocą kupi się nieruchomość, daje także możliwość jej wyremontowania. Chodzić będzie tu jednak o gruntowne prace związane z kapitalnym remontem, a tym samym znacznie większymi kosztami. Można w ten sposób pożyczyć większą ilość pieniędzy, nawet kilkaset tysięcy złotych, w zamian za zabezpieczenie w postaci hipoteki remontowanej nieruchomości. Może być on jednak zaciągnięty na długi czas, bo do 30 lat i często na lepszych warunkach. Trzeba jednak pamiętać, że jest to kredyt celowy – pieniądze można wydać tylko tak, jak zostało to określone w umowie, najczęściej dotyczy środków trwałych powiązanych z nieruchomością.

Na rynku finansowym można znaleźć całkiem duży wybór kredytów hipotecznych. Z tego też względu, należy dokładnie sprawdzać wszystkie oferty, aby warunki były jak najkorzystniejsze, a obciążenie finansowe jak najmniejsze. Dlatego kredyt hipoteczny, zanim wybierzesz, porównaj np. na pożyczki-online.pl, w ten sposób łatwiej będzie ci podjąć właściwą decyzję, poprzez zapoznanie się z ofertami dostępnymi w bankach.

Kredyt gotówkowy na remont domu – kiedy wybrać?

Jeżeli planowany remont nie jest tak duży, przez co ogranicza się tylko do podstawowych prac renowacyjnych lub wykończeniowych, wówczas można sięgnąć po kredyt gotówkowy na mniejszą kwotę. Jego uzyskanie jest łatwiejsze niż w przypadku kredytu hipotecznego, a weryfikacja wniosku i klienta krótsza. Za jego pomocą można otrzymać maksymalnie do 200 tys. zł, z okresem spłaty do 10 lat. Oprocentowanie jest często jednak wyższe, za to nie wymaga się żadnego zabezpieczenia, a otrzymane pieniądze mogą być tak naprawdę wydane na cokolwiek, bank nie będzie tego weryfikował.

zobacz:  5 najpopularniejszych stylów urządzania wnętrz

Pożyczka gotówkowa na remont – co warto wiedzieć?

Gdy planujemy tylko lekko odświeżyć dom, pomalować ściany, położyć nową podłogę, kupić kilka mebli albo przeprowadzić kilka pomniejszych prac, wówczas nie ma konieczności brania dużych kredytów. Najczęściej wystarczą do tego niewielkie środki w wysokość od kilku do maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych. Wtedy też dobrym rozwiązaniem może być pożyczka gotówkowa, tak bankowa, jak i pozabankowa. Łatwo je dostać, a na pieniądze nie trzeba czekać długo. Można też pomyśleć o chwilówce, gdy prace remontowe mają być małe i przeprowadzone w krótkim czasie, a pieniądze są potrzebne na już.

Jak przygotować się do remontu – ile pieniędzy potrzebuję?

Zanim zdecydujemy się za remont i zaczniemy składać wnioski o pożyczki i kredyty, w pierwszej kolejności należy oszacować, ile będzie nas ten remont kosztował. Trzeba wypisać wszystko, co chcemy zrobić, wraz z szacowanymi kosztami, które potem zsumujemy. Dodatkowo należy obliczyć nasze możliwości finansowe oraz na końcu wyszukać odpowiednią ofertę, która będzie spełniała nasze wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *